Polska Izba Branży Eventowej (PIBE)

to obecnie tylko pomysł, koncepcja, idea i rozpoczęta inicjatywa… Ale jak tu widać – istnieje!

W branżę eventową uderzyło tsunami o nazwie COVID-19. Sieje spustoszenie w każdym sektorze branży MICE.

Nie przyglądajmy się biernie, działajmy. Działajmy razem, bo razem możemy zdziałać dużo więcej. Na początku marca powstał nasz Sztab Kryzysowy TUgether (więcej informacji tutaj). To doskonały przykład na to, że poszczególne sektory i organizacje naszej branży potrafią się zjednoczyć i razem walczyć o ratunek i pomoc dla naszych poszkodowanych przedsiębiorstw.

Pójdźmy o krok dalej. Stwórzmy formalny podmiot o statusie Izby Gospodarczej. Jej zadaniem będzie reprezentowanie całego naszego środowiska, a zwłaszcza mikro, małych i średnich przedsiębiorców, których setki tysięcy w tym rynku uczestniczą. Dzisiaj walczymy z wirusem i na tym się skupiamy. Lecz gdy wrócą „normalne czasy” integracja i wsparcie przy odbudowie i rozwijaniu naszych biznesów będą tym bardziej potrzebne i wysoce pomocne.

Nie ma konferencji, kongresów, szkoleń, nie ma koncertów, nie ma podróży incentive – czyli mamy teraz czas. Po pierwsze na to, aby sprawnie i skutecznie zapewnić byt i środki na życie sobie i swoim rodzinom. To jest priorytet. Czy z pomocą rządu i Unii Europejskiej, czy bez tej pomocy, ważny jest teraz sprawny przepływ informacji. Na co możemy liczyć, gdzie, komu, jak i co udało się wywalczyć lub załatwić. Do jakich instytucji zwracać się o pomoc oraz jakie rozwiązania są już sprawdzone i rekomendowane.

I tutaj, (nieistniejąca jeszcze) Izba PIBE oddaje w Wasze ręce odpowiednie do tego narzędzie:

Forum Dyskusyjne PIBE – wymiana pomysłów i wiedzy.
Pomóżmy sobie nawzajem!

Social media jako środek łączności są spoko, ale nie wtedy, gdy szybko potrzebujemy znaleźć krytycznie ważne informacje. Wczoraj mignęły nam przed oczami, a dzisiaj zostały zasypane algorytmami Facebook’a i całym stosem relacji naszych znajomych. Gromadźmy tą niezbędną nam teraz wiedzę w sposób usystematyzowany, właśnie na Forum PIBE.

To po pierwsze. A po drugie, jak już przejdziemy z działalnością w tryb stand-by, w ramach akcji #ZostanWdomu znów będziemy mieć teraz czas – aby zorganizować dla naszego środowiska pełnoprawną Izbę Gospodarczą. Taka ukonstytuowana formalnie organizacja, może potem nawiązać kontakty i budować trwałe relacje z odpowiednimi organami administracji publicznej, może wspierać rozwój naszych eventowych działalności, szkolić, certyfikować, doradzać prawno-formalnie, opracowywać wzorce umów i generalnie czynić wiele dobrego dla całej zintegrowanej branży MICE.

Cóż, może porozmawiajmy o tym na Forum PIBE 🙂
Do utworzenia Izby PIBE potrzeba kreatywnych i pozytywnie nakręconych ludzi. To oni muszą tej zarysowanej tutaj idei i koncepcji dodać energii i kształtu, wkładając w nią swoją wiedzę, umiejętności i czas. Jesteście tutaj? Chcecie do tej inicjatywy dołączyć? To nie zwlekajcie ani chwili aby się do nas odezwać!

z życzeniami zdrowia i przede wszystkim zdrowia,
Komitet Założycielski Izby PIBE (w organizacji)
w składzie:
Agnieszka Ciesielska / Eventowa Blogerka
Mariusz Filipiak / KIKE Events Sp. z o.o.
<tutaj jest miejsce na Twoje nazwisko, zgłoś się do nas>
<tutaj jest miejsce na Twoje nazwisko, zgłoś się do nas>

<tutaj jest miejsce na Twoje nazwisko, zgłoś się do nas>
<tutaj jest miejsce na Twoje nazwisko, zgłoś się do nas>
<tutaj jest miejsce na Twoje nazwisko, zgłoś się do nas>
……

KONTAKT:
webpage: https://pibe.org.pl
facebook: https://facebook.com/IzbaPIBE
e-mail: info(at)pibe.org.pl